
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold Flash |
| Pitch | 1 mm |
| Current Rating | 500 mA |
| Number of Positions | 24 |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.93302
Ext.Price$0.93302
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.93302 | $0.93302 |
| 10 | $0.75178 | $7.51780 |
| 25 | $0.68810 | $17.20250 |
| 50 | $0.62982 | $31.49100 |
| 100 | $0.57647 | $57.64700 |
| 300 | $0.54879 | $164.63700 |
| 500 | $0.52244 | $261.22000 |
| 1000 | $0.49392 | $493.92000 |
